Belediye yemekhanesinde pişirilen yemekler, Sosyal Güvenlik Sistemine kayıtlı olan
ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlara ulaştırıldı. Oluşturulan liste kapsamından 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi, yalnız yaşayan ve hasta vatandaşlara günde bir öğün sunulan sıcak yemek hizmeti, herhangi bir aksamaya fırsat verilmeden periyodik olarak sürdürülecek. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; Sosyal Güvenlik Sistemine kayıtlı olan ihtiyaç sahibi ve tek başlarına yaşam süren 65 yaş üzeri yaşlılarımıza sıcak yemek desteği çalışmalarımıza başladık.
Tarsus Kaymakamlığımız ile koordineli şekilde hazırlıklarımızı tamamlayarak hızlı bir şekilde 65 yaş üstü vatandaşlarımıza destek olmak ve en azından yemek ihtiyaçlarını karşılamak için, imkânlar doğrultusunda talebe yetecek kadar yemek hazırlatıp, oluşturduğumuz ekipler aracılığı ile ikamet ettikleri evleri kapı kapı dolaşıp dağıtıma başladılar; diye konuştu.
Başkan Bozdoğan; Corona virüs salgını ile mücadele kapsamında belediyenin tüm
imkanlarını seferber ederek, bir çok konuda öncü çalışmaların altına imza attıklarını
belirterek, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, Corona virüs salgınını önleme
mücadelesi kapsamında görevlerini özveriyle yerine getiren, gecelerini gündüzlerine katarak, maske üreten, dezenfektan üreten, şehrin her noktasında ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yürüten belediye çalışanlarımıza, teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.
Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Corona virüsü salgınını önlemek
adına, gereken tüm tedbirleri alıp gerekli çalışmaları yürütüyoruz, lütfen
vatandaşlarımızda evlerinde kalıp bizim bu çalışmalarımıza destek olsunlar, dedi.