Ak Parti Toroslar İlçe Başkan Adayı Mevlüt Kurt, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"7 Mart 2020 Cumartesi günü yapılacak olan AK Parti 5. Olağan Toroslar İlçe kongresinde aday olmayacağımı Ahmet Kara’ya destek için adaylıktan çekildiğimi ifade etmek isterim.
Mersin’imizin ve Toroslar İlçesinde yaşayan tüm dost ve dava arkadaşlarıma bu süre için çalışmalarımızda şahsıma ve ilçe başkanlığımıza destek veren bizimle yol yürüyen bütün teşkilat mensubu arkadaşlarıma teşekkür ederim. Kongre tarihine kadar görevimi ve çalışmalarımı aynı inanç ve sorumluluk bilinci ile devam edeceğim.Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanınız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde; davamızın bir neferi Toroslar İlçemizin hizmetkarı olarak davama sahip çıkacağım. Bizler Toroslar da yaşayan insanlarımızı karşılıksız sevdik ve sevmeye de devam edeceğiz"

Ak Partili Mevlüt Kurt daha çok çalışacağını belirterek, “Toroslar teşkilatımıza gerçekten çok teşekkür ediyorum, onlar Toroslarda ki bu başarının gizli kahramanları. Ben ‘aday değilim’ dedim. Çünkü Torosları en az benim kadar seven ve sahip çıkacağına inandığım Ahmet Kara dava arkadaşımın önü açılsın istedim. Ben tarafımı bu yönde kullanarak partimize emek verecek bir dava arkadaşımın kazanmasını istedim.” diye konuştu.


Ak Parti’li Mevlüt Kurt, Ahmet Kara’nın kazanması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “Bundan sonraki süreçte, iki Toroslar çocuğu yarış içinde olmayacağını bildirmek isterim. Toroslardaki dava arkadaşım Ahmet Kara’nın kazanması için birlikte hareket edilmesi kararı aldık. Biz burada Ahmet Kara’nın seçimi kazanabilmesi için elimizden geleni yapacağız.Umarım önümüzdeki seçim hem ilçemiz hem de ülkemiz için hayırlı olur. Daha iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyoruz. 7 Mart bugünden daha güzel olacak.7 Mart'ta yapılacak olan Toroslar İlçe seçimleri ilçemiz ve ülkemiz için çok önemli. Kişisel olarak ve dava arkadaşlarım olarak ilçe başkanlığı seçimlerinde Ahmet Kara’ya sonuna kadar destek olacağız.” diye konuştu.