Scooter’lar Büyükşehir ve Akdeniz belediyelerini yeniden karşı karşıya getirdi. Akdeniz Belediyesi “el koyma, gasp” Büyükşehir ise  “yalan ve iftiradır. Biz UKOME’nin kararını uyguluyoruz” dedi.

Büyükşehire bağlı zabıta ekiplerinin özel bir şirkete ait olan Scooter’ların sivil şahıslar tarafından kullanıldığını tespit etmesinin ardından başlayan ve Akdeniz Belediyesinin giriş kapısında her iki zabıta ekiplerini karşı karşıya getiren olay aydınlanmaya başladı.

Büyükşehir yetkililerinden elde edilen bilgilere göre olay şu şekilde gelişti;

Özel şirkete ait olan scooter’ların Akdeniz belediyesinin yakınlarında sivil şahıslar tarafından kullanıldığı, şahısların zabıta ekiplerinin uyarılmasının ardından Akdeniz Belediyesinin giriş kapısındaki alana yöneldikleri öğrenildi. Takibin ardından üzerinde Akdeniz belediyesina ait olduğuna dair hiçbir işaret bulunmayan scooter’lar Büyükşehir Zabıta ekipleri tarafından kontrol altına alınmak istendi. Bu sırada Akdeniz belediyesi ekipleri scooter’ların belediyelerine ait olduğu gerekçesiyle Büyükşehir Zabıta ekiplerine müdahale edince tartışma çıktı. Görevlerini yerine getiremeyen Büyükşehir zabıta ekipleri, olay yerine gelen polis ekiplerine durumdan şikayetçi olduklarını belirtirken, konu polis merkezine taşındı. Akdeniz Belediyesi yetkililerinin  scooter’ların özel şirket tarafından kendilerine hediye edildiğine ve büyükşehire kullanımla ilgili başvurulduğuna dair belgeyi polis merkezine sunamadığı öne sürüldü.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi kaynaklarından elde edilen bilgiye göre zabıta ekiplerinin UKOME’nin kararı neticesinde özel bir şirkete ait olan scooter’ların usulsüz kullanımı ile ilgili rutin uygulamalarını gerçekleştirdiği, Akdeniz Belediye’sine yönelik kasıtlı bir uygulamanın söz konusu olmadığı, bu usulsüz uygulama ile ilgili Akdeniz Belediyesi yetkilileriyle defalarca görüşüldüğü de kaydedildi. Scooter’ların usulsüz kullanım nedeniyle ortaya çıkan bu tablonun üzerinden Büyükşehir Belediyesi’nin gaspçı bir anlayışla suçlanmasının  yalan ve iftira içerdiği de büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından dile getirildi.