D-750 Tarsus – Pozantı karayolu üzerinde, havadan helikopter ve dronelerle yapılan denetimlerde, kural ihlali yaptığı tespit edilen araç sürücülerine ceza yazıldı.
Alınan bilgilere göre, Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla, denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek sürücülerde “algılanan yakalanma duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi amacıyla Jandarma Trafik sorumluluk bölgesindeki karayollarında gözlemlenen ihlallerin önlenmesi için 22 Haziran 2020 Pazartesi günü 15:00-17:00 saatlerinde Mersin İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan D-750 Tarsus-Pozantı karayolu üzerinde Mersin İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Necip Çarıkcıoğlu'nun da katılımıyla 6 Jandarma Trafik Timi, 3 Asayiş Timi, 1 Motorlu Asayiş Timi ve helikopter ile dronelerin kullanıldığı havadan trafik denetimi gerçekleştirildi.
90 aracın kontrol edildiği çalışmada, trafik kural ihlali yaptığı tespit edilen 5 araç sürücüsüne 2918 Sayılı K.T.K. kapsamında toplamda Bin 128 TL Trafik İdari Para Cezası uygulandı.
Öte yandan, Helikopter ve Drone ile havadan yapılan trafik kontrolleri bundan sonra da devam edeceği kaydedildi.