Elazığ'da merkez üssü Sivrice ilçesinde yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremde çok sayıda bina hasar görürken 22 kişi de hayatını kaybetti.Hastanelere gelen 1031 kişiden 382'si yaralı.Yaralıların tedavisi sürerken çöken bir binanın enkazından çıkarılan Üniversite öğrencisi Mehmet Şener yaşadığı o anlarını anlattı.Şener "Kedi deliğinden kurtardılar beni. Öleceğimi düşünüyordum" dedi.

BAKAN SOYLU: 39 KİŞİ KURTARILDI
Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, enkaz altından 39 kişinin sağ olarak kurtarıldığını söyledi. Soylu, "Birlikte yaşadığımız bir artçı daha oldu; 4.4 o da. 398 artçı deprem oldu, birisi de 5.4. Yine depremin ilk olduğu andan itibaren 39 kişi göçük altından sağ olarak çıkarıldı. Doğanyol'da biliyorsunuz enkaz vardı ve orada sağ kurtardıklarımızın yanı sıra üç vatandaşımızı da maalesef canlı olarak alamadık, kaybettik. Ama Doğanyol'da göçük altında kimse kalmadı" şeklinde konuştu.
"KEDİ DELİĞİNDEN KURTARDILAR BENİ"
Enkaz altından çıkarılan vatandaşlardan birisi, hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından yaşadıklarını paylaştı. Depremzede vatandaş, " Evde 4 kişiydik.2 arkadaşımız kaçmayı başarırken biz çıkamadık evden. Yıkılmaz diye girişe saklandık. O sırada elektrikler kesildi. Enkazın altındayız hareket edebileceğimiz hiçbir alan yok. Yanımdaki arkadaşım ağlamaya başladı. Cebimdeki telefon çıkarmaya çalıştım. Belki telefonun ışığından bizi bulabilirler diye düşündüm. Kedi deliği vardı. Ekipler bizi oradan küreklerle çıkardılar'' dedi.