Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, 2020 yılının tüm insanlığa hayırlı olması temennisinde bulundu. Yılbaşı gecesi ile ilgili sürücülere uyarılarda bulunan Başkan Biricik, alkollü araç kullanımından uzak durulması ve yılbaşı gecesi taksilerin tercih edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Alkollü araç kullanmanın cezalarının artırıldığını hatırlatan Başkan Biricik, "Ceza ödememek, ehliyeti kaptırmamak ve daha da önemlisi can ve mal kaybı yaşamamak için, yılbaşı gecesi taksilerin kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. O gece kentteki hemen hemen tüm taksiler sabaha kadar ulaşımın rahat ve kazasız geçmesi için görev yapacaklar. Alkol alacak olan tüm halkımızı evlerine taksilerle geri dönmeleri konusunda uyarıyoruz. Çünkü alkollü araç kullanmanın sonu felakettir" ifadelerini kullandı.
2019’un ilk 10 ayında ölümlü yaralanmalı trafik kazalarının bin 963'ünün alkollü araç kullanımı nedeniyle gerçekleştiğini de söyleyen Başkan Biricik, “Bunları en aza indirmek hatta bitirmek tamamen sürücülerimizin elinde. Cezalar ve denetimler artmışken yılbaşı gecesi bu kontroller iki katına çıkarılıyor. Dolayısıyla yılbaşı gecesi dışarıda alkol alacak olan vatandaşlarımız huzurlu, sorunsuz bir gece geçirmek için dikkat etmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.