Mersin Nirvana İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Mızrak, inşaat sektörü ile alakalı son durumlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Mızrak; "Mezitli ilçesinde yapılmakta olan çoğu inşaat projelerinde piyasa şartlarını bilmeden iş yapan kişiler ve bazı firmalar yüzünden yapılan yapılarda kalite düşerken, maliyetler artmaktadır" dedi. İnşaat sektörünün bütün lokomotiflerinin ayakta kalması için hem satıcı hem yüklenici firma veya şahısların üzerine düşen tüm fedakarlıkları yapmaları gerektiğini belirten Mızrak; "Mezitli'de daire ve arsa satışları diğer yıllara oranla yükleliş göstermektedir. Müteahhitler artan inşaat maliyetlerinin yanı sıra malzeme ve demir artışında fahiş yükseliş ve demir tedarikinde sorunlar yaşanmaya devam ediyor."

Veysel Mızrak, bazı müteahhit firmaların bazı arsalara sadece iş yapmak adına çok yüksek anlaşmalar yüzünden arsa payında ciddi bir artışla karşı karşıya kalınca işin içinden çıkılamaz bir hale geldiğini, özellikle son yıllarda artan arsa rayiç bedellerindeki suni yüklelişlerin tek sebebinin, bazı inşaat firmalarının hırs ve göstermelik iş yapma amacından kaynaklandığını belirtiyor.